Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Aktualności

WIZYTA W AFRYKARIUM

12 października br. odbyła się wycieczka dydaktyczna do ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Uczestnikami byli uczniowie klas licealnych (realizujący biologię i geografię w zakresie rozszerzonym). Opiekę nad uczniami pełnili: prof. Joanna Baran (kierownik) prof. Agnieszka Rozga, prof. Aleksandra Spinczyk i prof.Jarosław Żak. Żeromszczacy zapoznali się z ekosystemami wodnymi Czarnego Lądu np. rafą koralową Morza Czerwonego, głębinami Kanału Mozambickiego, Wybrzeżem Szkieletów w Namibii oraz dżunglą otaczającą rzekę Kongo. Pobyt w Afrykarium był ciekawym doświadczeniem.


Ahoj, kamraci z I klas!

30.09.16 r. odbyło się pasowanie Żeromszczaków w klimacie filmu" Piraci z Karaibów". Organizacją wydarzenia zajęła się klasa 2a pod opieką prof. Karoliny Lesiak.

Data dodania: 2016-09-23

Fuksówka 2016

"Fuksówka w Bytomiu? Czemu nie?! Tego typu artystyczne otrzęsiny organizowane są zazwyczaj w szkołach teatralnych. Nie inaczej jest w II Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego, gdzie od lat prężnie działają klasy teatralne. Dzisiaj, 23 września, uczniowie starszych klas oficjalnie przyjęli do swojego grona pierwszoroczniaków. Fuksówka żeromszczaków odbyła się na ulicach miasta. Jak na przyszłych artystów przystało - był to swoisty happening. " Tak pisze o corocznym wydarzeniu w naszej szkole p. Magdalena Mikrut - Majeranek.
Bawiliśmy się, jak zwykle świetnie. Witajcie pierwszoklasiści!
                                                                                                                 BMZ
Całość artykułu - tutaj >>>

Data dodania: 2016-09-19

8 PÓŁMARATON BYTOMSKI - WOLONTARIAT


 

Dnia 18 września br. ulicami Miechowic przebiegło prawie półtora tysiąca ludzi w ramach 8 Półmaratonu Bytomskiego. Patronat nad imprezą objęli Damian Bartyla-prezydent Bytomia i parafia św. Krzyża w Bytomiu-Miechowicach. Nie mogło tam zabraknąć naszej szkoły- niezawodni licealiści, jak i gimnazjaliści pomagali jako wolontariusze w organizacji tego wydarzenia. Do ich zadań należało m.in podawanie wody, jedzenia i gąbek biegaczom, oraz zadbanie o porządek po maratonie na danym odcinku trasy. Warto dodać, że angażujemy się w tą akcje już ósmy raz, jednak nigdy nie było nas aż tylu-bowiem 30 Żeromszczaków, niezależnie od pogody, z uśmiechem na twarzy pomagało zawodnikom. Tego typu akcje to nie tylko okazja do pomocy, ale również doskonała zabawa i integracja!

Więcej zdjęć TUTAJ

ZEBRANIA Z RODZICAMI
Dnia 14.09.2016 r. o godz. 1700 odbędzie się zebranie z rodzicami.


PRZYDZIAŁ SAL

klasa I a - p. Beata Maria Ziaja (s. 51)

klasa I b - p. Katarzyna Sowa (s. 48)


klasa II a - p. Karolina Lesiak (s. 21)

klasa II b - p. Patrycja Stolarska (s. 29)


klasa III a - p. Aleksandra Spinczyk (s. 55)

klasa III b - p. Marzena Jagoda (s. 23)


Zebranie Rady Rodziców odbędzie się o godz. 1830 w sali 31.

Osobliwości Świata Fizyki

W dniu 7.09.2016 r. uczniowie klas III, realizujący fizykę na poziomie rozszerzonym, uczestniczyli w cyklu wykładów w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w ramach
tzw. „ Osobliwości Świata Fizyki”.

Program wykładów obejmował 3 bloki tematyczne: /w 3 oddzielnych aulach/:

1.      „Siły Wszechświata

2.      „W równowadze

3.      „Zasady zachowania w mechanice”.

Wykłady były urozmaicone licznymi doświadczeniami. Wszystkie  zagadnienia były omówione w sposób przystępny, pozwalający przypomnieć i ugruntować poznaną wiedzę.  

W drodze powrotnej udalismy się spacerem w okolice Centrum Kultury Katowice,  podziwialiśmy obiekty wchodzące w jego skład i panoramę Katowic.

Galeria zdjęć

PROJEKT „Uczeń w centrum uwagi – bytomski klucz do sukcesu”

We wrześniu w naszej szkole rozpoczniemy rekrutację do projektu „Uczeń w centrum uwagi – bytomski klucz do sukcesu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowanego przez Bytomski Ośrodek Edukacji w Bytomiu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


Rok szkolny 2016/2017
 
Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się
1 września 2016 r. (czwartek)
dla uczniów liceum
o godzinie 9:00
w auli budynku przy ulicy Żeromskiego 46.

ZAPRASZAMY!

Po uroczystości spotkanie z wychowawcami w klasach.

Prosimy o przybycie w strojach galowych.
 

ŻEROMOWY GENIUSZ

Gratulujemy Kamilowi Matuli (1b), który został wytypowany do Stypendium Prezesa Rady Ministrów za uzyskanie najwyższej średniej przedmiotowej 5,31 w szkole.

ŻEROMSZCZACY - LOKALNIE!

21.06.16 r. odbyły się warsztaty na temat rewitalizacji dzielnicy Rozbark. Zajęcia dla klasy 1A poprowadzili: Grzegorz Pronobis i Jakub Adamczyk. Więcej informacji o inicjatywieStowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców - Bytom przeczytacie na stronie:
http://mdm.bytom.pl/

« 1
...
10 11 12 13 14 15 16
...
41 »
Menu