Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Aktualności

UWAGA!

W związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa
funkcjonowanie szkoły zostaje zawieszone
do dnia 25.03.2020 r.


Apelujemy o unikanie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe) oraz rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny.
Na bieżąco należy śledzić komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły. Zobowiązujemy uczniów do systematycznego codziennego logowania się do dziennika elektronicznego i odczytywanie wiadomości od dyrektora szkoły i nauczycieli.
O logowanie się do systemu LIBRUS i odczytywanie wiadomości prosimy również rodziców uczniów.

Koronawirus

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, należy wietrzyć pomieszczenia i zachować higienę. W naszej szkole są dostępne mydła przeciwbakteryjne oraz płyny do dezynfekcji rąk.
Nie należy przychodzić do szkoły i do pracy w przypadku przeziębienia lub innych chorób. Osoby chore będą odsyłane do domu. Osoby wracające z terenów występowania koronawirusa proszone są o niezwłoczne zgłoszenie się do stacji sanitarno-epidemiologicznej w przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów chorobowych.

Wiosenny Turniej Scrabble

Zwycięzcy Wiosennego Turnieju Scrabble, który odbył się 5 marca br.: 

I miejsce - Kasia Kapuścińska i Kasia Barszcz, 
II miejsce - Martyna Kuś i Aleksandra Gulak, 
III miejsce - Gabriela Jaskuła i Julia Dul. 
Gratulacje!

MILITARNIE

24 lutego br. Żeromszczacy uczestniczyli w spotkaniu 

z przedstawicielami 34 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej
w Bytomiu.

Data dodania: 2020-02-21

MIŁOŚĆ PRZEZ WIEKI SIĘ NIE ZMIENIA!

21 lutego br. aktorzy Grupy Teatralnej Można Już Łowić i ich GOŚCIE - uczniowie klasy dwujęzycznej, klas ogólnych i absolwenci - zorganizowali koncert powalentynkowy dla ósmoklasistów bytomskich szkół podstawowych pt. MIŁOŚĆ PRZEZ WIEKI. Tym razem utalentowani uczniowie Żeroma pokazali swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie, naturalnie . Pełna sala i gromkie brawa to dowód na to, że było watro!

Data dodania: 2020-02-19

Dzień Nauki Polskiej

Znalezione obrazy dla zapytania: kopernik mikołaj

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. Plan obchodów obejmował zorganizowany dla społeczności szkolnej cykl prelekcji wspartych prezentacjami oraz krótkimi filmami, przybliżający sylwetki wybitnych Polaków – naukowców i odkrywców z dziedzin nauk przyrodniczych i matematyki. Wśród bohaterów wystąpień pojawił się Mikołaj Kopernik, którego data urodzenia jest datą tego nowo ustanowionego święta państwowego. 

Data dodania: 2020-02-14

WALENTYNKI

Na Żeromszczaków zawsze można liczyć. Walentynkowa poczta "pękała w szwach". Królową miłosnych wyznań została Basia Bereska z klasy 1ap, która otrzymała 200 kartek. Tytuł walentynkowego króla przypadł Kasprowi Szulkinowi z klasy 2a, który otrzymał 360 kartek. Gratulacje! 

Data dodania: 2020-02-12

„Wagabunda”

2 lutego odbyło się kolejne spotkanieSzkolnego Klubu Globtrotera „Wagabunda”. Tym razem uczniowie pochylili się nad trudnym tematem łamania praw dzieci w Indiach. Po krótkiej dyskusji uczniowie obejrzeli przejmujący film o pięcioletnim chłopcu Saroo, który zgubił się na jednej ze stacji kolejowych w Indiach. 25 lat później wyruszył na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. Historia oparta na faktach wzruszyła niejednego uczestnika spotkania.

Data dodania: 2020-02-08

Za sto dni matura

Uczniowie klas trzecich już odliczają dni do matury. Odliczanie rozpoczęli balem studniówkowym. Podczas balu maturalnego nie mogło zabraknąć – rzecz jasna - poloneza. To w końcu tradycyjny taniec każdej ze studniówek. Maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi wypadli przepięknie.

ZMIANA LOKALIZACJI PPP

Od dnia 1 września 2020 roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu będzie funkcjonowała w nowej lokalizacji tj. na Placu Klasztornym 2.

« 1 2 3
...
43 »
Menu