Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Aktualności

Data dodania: 2020-02-14

WALENTYNKI

Na Żeromszczaków zawsze można liczyć. Walentynkowa poczta "pękała w szwach". Królową miłosnych wyznań została Basia Bereska z klasy 1ap, która otrzymała 200 kartek. Tytuł walentynkowego króla przypadł Kasprowi Szulkinowi z klasy 2a, który otrzymał 360 kartek. Gratulacje! 

Data dodania: 2020-02-12

„Wagabunda”

2 lutego odbyło się kolejne spotkanieSzkolnego Klubu Globtrotera „Wagabunda”. Tym razem uczniowie pochylili się nad trudnym tematem łamania praw dzieci w Indiach. Po krótkiej dyskusji uczniowie obejrzeli przejmujący film o pięcioletnim chłopcu Saroo, który zgubił się na jednej ze stacji kolejowych w Indiach. 25 lat później wyruszył na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. Historia oparta na faktach wzruszyła niejednego uczestnika spotkania.

Data dodania: 2020-02-08

Za sto dni matura

Uczniowie klas trzecich już odliczają dni do matury. Odliczanie rozpoczęli balem studniówkowym. Podczas balu maturalnego nie mogło zabraknąć – rzecz jasna - poloneza. To w końcu tradycyjny taniec każdej ze studniówek. Maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi wypadli przepięknie.

ZMIANA LOKALIZACJI PPP

Od dnia 1 września 2020 roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu będzie funkcjonowała w nowej lokalizacji tj. na Placu Klasztornym 2.

Data dodania: 2019-11-29

Wróżby teatralne

Tego dnia LABORATORIUM TEATRALNE w Żeromie odwiedzili uczniowie  szkół podstawowych nr 46, nr 3 i nr 4. Mieli możliwość poznania tajników warsztatu uczniów klas z edukacja teatralną. Wzięli udział w etiudach. Posłuchali porad uczniów wcielających się w lekarza i wróżbitów.

Natalio! Gratulacje!

Nasza Natalia z klasy 1bg, reprezentując Klub Sportowy Mistral wywalczyła aż 4 medale w Mistrzostwach Polski w Drezdenku podczas Otwartego Pucharu Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITŁ - Dragon Cup. Rozpiera nas duma!Data dodania: 2019-11-18

Klasy patronackie i współpraca z Akademią Sztuk Teatralnych w Krakowie WTT w Bytomiu
Dnia 18 listopada 2019 roku o godz. 9.30 w auli II LO im. Stefana Żeromskiego odbyła się uroczystość podpisania umowy patronackiej dla klas edukacji teatralnej pod kierunkiem mgr Beaty Marii Ziai. Klasy teatralne w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego objął patronatem TEATR ROZBARK. Tego dnia nastąpiło także odnowienie współpracy z   bytomskim Wydziałem Teatru Tańca AST w Krakowie. Gośćmi Żeromszczaków byli prezydent Adam Fras, dziekan AST WTT w Bytomiu dr hab. Monika Jakowczuk, dyrektor Teatru Rozbark dr Anna Piotrowska. W części artystycznej wystąpili aktorzy Grupy Teatralnej Można Już Łowić oraz uczennice klasy 1ap. Współpraca z WTT w Bytomiu i Teatrem Rozbark to początek wielkich zmian w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego!

 

“Niepodległa do hymnu”


08 listopada na 4 i 5 godzinie lekcyjnej odbędzie się Akademia z okazji Święta Niepodległości. Akademia rozpocznie się od odśpiewania Hymnu Państwowego o godzinie 11.11. Obowiązuje strój galowy.

Politechnika Śląska zaprasza

UNIWERSYTET MŁODEGO ODKRYWCY
„Akademickie Laboratorium Innowacji i Kreatywności”

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.
Projekt realizowany jest przez Instytut Badań nad Edukacją i Komunikacją Politechniki Śląskiej przy współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta w Bytomiu w latach 2018-2020

Pliki do pobrania:

  1. Zał.nr 1 Formularz zgłoszeniowy.pdf
  2. Zał.nr 1a Obowiązek informacyjny na etapie rekrutacji.pdf
  3. Zał.nr 2 Zgoda rodzica opiekuna praw.pdf
  4. Zał.nr 8 Formularz zgłoszeniowy RODZIC.pdf
  5. Zał.nr 8a Obowiązek informacyjny na etapie rekrutacji RODZIC.pdf

Tydzień profilaktyki: Uzależnienie To Złodziej Wolności

21.X.2019

Rozpoczęcie tygodnia przeciwdziałania uzależnieniom: Tydzień To Złodziej Wolności -spotkanie młodzieży wszystkich klas godz. 11.10 w auli.

Aula – wykład p. Karoliny Gawliczek pracownika Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu

I wykład godz 11.40 – 12.30 uczestnicy klasy I a, I b, I c

II wykład godz 12.40 – 13.30 uczestnicy klasy I ag, I bg

22.X.2019

3 lekcja klasa II b zajęcia z pedagogiem s.23

4 lekcja klasa II a zajęcia z pedagogiem s.20

23.X.2019

5 lekcja klasa I ag zajęcia z pracownikami SANEPIDU s.29

6 lekcja klasa I bg zajęcia z pracownikami SANEPIDU s.29

Duża przerwa akcja „WŁĄCZ (EKO)LOGICZNE MYŚLENIE”

w ramach akcji:

- AEROBIK W AKWARIUM uczennica J. Długosz

- WYSTAWA ZDJĘĆ „Jak plastik wpływa na środowisko uczennica J. Długosz

24.X.2019

Podział klas pierwszych na dwie grupy.

Grupa pierwsza 9.50 – 10.35, grupa druga 10.50 – 11.40.

Na trzeciej oraz czwartej godzinie lekcyjnej klasy wraz z nauczycielami przychodzą do auli gdzie kolejno odbędą się:

1. Prezentacja dotycząca uzależnień.

2. Zaprezentowanie przez uczniów stworzonych przez poszczególne klasy wierszyków – rymowanek dotyczących problemu uzależnienia. Wybór najlepszej.

3. Pokaz prawidłowo wykonanej Resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez Szkolny Oddział Ratunkowy. Możliwość podjęcia próby przez chętnych.

4. Przeprowadzenie konkursu wiedzy o uzależnieniach, środkach i konsekwencjach uzależnień. Konkurs odbędzie się w auli. Udział w konkursie biorą wytypowani z poszczególnych klas pierwszych uczniowie ( z każdej klasy dwóch).

5. Nagrodzenie zwycięzców konkursu (1,2,3 miejsca) nastąpi 25.10.2019 w czasie podsumowania projektu.

5 lekcja klasa III a zajęcia z psychologiem s.51 całość

6 lekcja klasa III b zajęcia z psychologiem s.23

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego godz. 13.30 

Warsztaty szkoleniowe dla uczniów wszystkich klas II Liceum Ogólnokształcącego o uzależnieniach prowadzone przez terapeutów z Fundacji Dom Nadziei zostaną przeprowadzone 30.10.2019.

25.X.2019

Podsumowanie tygodnia Uzależnienie To Złodziej Wolności - aula 6 lekcja obecne wszystkie klasy

Uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów.

Etiuda przygotowana pod kierownictwem p. B. M. Ziai przez grupę teatralną MOŻNA JUŻ ŁOWIĆ

« 1 2 3
...
43 »
Menu