Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Aktualności

Data dodania: 2019-09-30

Fuksówka 2019

Dzisiaj uczniowie wszystkich klas z edukacją teatralną obchodzili swoje święto - Fuksówkę. Okolice naszej szkoły były miejscem akcji "dramatycznego" starcia pierwszoklasistów z resztą braci teatralnej. Bawiliśmy się świetnie

Julia w duecie z Tosią zdobyły złoto

W dniach 07-08.09.2019 r. na Ibizie - Hiszpania odbywały się Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej.

Julia Wojciechowska i Antonina Trojanowska w kategorii junior mix profesional na szarfie zdobyły pierwsze miejsce!

A w przyszłym roku: "bądźcie z nami, bo tylko z Wami ma to ma sens"

Dzisiaj zakończył się rok szkolny 2018/2019. Dziękujemy wszystkim Żeromszczakom za współpracę, bo Żerom to wy!  Przed nami 74 dni upragnionych wakacji.  Jak napisała Katarzyna Nosowska: "Życzymy sobie i wam (...) szczęścia, ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół..." Widzimy się 2 września. 

SUKCES!!!


Konkurs FOX

Czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii  Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Uczeń klasy I Kasper Szulkin startujący w kategorii Lions zajął indywidualnie drugie miejsce w powiecie a nasza szkoła, dzięki jego wynikowi zdobyła I miejsce w powiecie w rankingu szkół.

Uczniowie klas drugich Natalia Jendretzka, Jonasz Piechota oraz Marta Jakimko startujący w kategorii Eagles zdobyli dla szkoły czwarte miejsce w powiecie. Gratulujemy!
Pliki do pobrania:

  1. Lions.JPG

KILOMETRY DOBRA

Weź udział w akcji z Żeromem!


Pliki do pobrania:

  1. Kilometry Dobra.pdf

Wystawa „Stąd do nieskończoności” w Katowicach

Dnia 24 stycznia grupa uczniów klas IIIA, IA i IB liceum oraz III c gimnazjum pod opieką prof. Joanny Baran i prof. Marii Gutkowskiejuczestniczyła w wycieczce naukowej z astronomii.

Celem wycieczki było zwiedzenie interaktywnej wystawy przygotowanej przez uczniów VIII LO w Katowicach - członków koła Miłośników Astronomii - pod opieką nauczyciela fizyki - Bogusława Lanusznego.

Na wystawie w sposób niezwykle interesujący przedstawiony został proces poszerzania granic naszego poznania dzięki rozwojowi fizyki i astronomii.

Zaintersowanym proponujemy stronę internetową: www.astrofiz.pl/wystawa

Data dodania: 2018-12-21

Koncertowo!

21 grudnia br. Żeromszczacy mogli podziwiać uzdolnionych artystów z naszej szkoły, którzy wystąpili na scenie podczas świątecznego koncertu oraz jasełek. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację dzisiejszego dnia. Takie głosy i atmosfera - tylko w Żeromie! Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiego za  profesjonalną organizację!

Data dodania: 2018-12-05

Wysyłamy esemesy na Julię Wojciechowską z klasy I a LO
JULKA WOJCIECHOWSKA uczennica Naszej Szkoły bierze udział w plebiscycie Dziennika Zachodniego na SPORTOWCA ROKU w kategorii JUNIOR.

Największe sukcesy sportowe w dziedzinie Aerial Hoop Julki w tym roku to:
3 miejsce na Mistrzostwach Europy w Trenczyn - Słowacja (14-17 lat)
2 miejsce na Mistrzostwach Polski w Lublinie (14-17 lat)

15 grudnia 2018 roku będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Pradze.

Jeśli chcesz Jej pomoc wyślij SMS pod numer 72355 o treści KJD.144
Koszt 2,46 zł z VAT

KONIEC GŁOSOWANIA 19 GRUDNIA


KOLEJNY SUKCES!!!


Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 1a Gabriela Jaskuła, Magdalena Kalita, Jakub Kamiński i Kasper Szulkin zdobyli II miejsce z konkursie "A Trip to the USA" zorganizowanym w ramach Dnia Amerykańskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia w Bytomiu. Gratulujemy!

Wycieczka naukowa z FIZYKI

W ubiegły poniedziałek, 17 września, chętni uczniowie klas I LO uczestniczyli w cyklu wykładów na Uniwersytecie Śląskim w ramach tzw. „ Osobliwości Świata Fizyki”.

W tym roku w ramach programu znalazły 2 bloki tematyczne:

1.„Potęga ciśnienia

2.„Wszechobecne fale

Wykłady były urozmaicone jak zwykle ciekawymi doświadczeniami. Wszystkie zagadnienia były omówione w sposób przystępny, pozwalający przypomnieć i ugruntować poznaną wiedzę. 

W drodze na Uniwersytet obejrzeliśmy imponujące obiekty tworzące Centrum Kultury miasta Katowice. Wracając podziwialiśmy coraz piękniejszy katowicki rynek.

ZDJĘCIA <<

« 1 2 3 4
...
43 »
Menu