Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Aktualności

Data dodania: 2018-03-21

MATURZYŚCI NA TARGACH EDUKACYJNYCH

Dzisiaj  maturzyści wraz z wychowawcami (prof. Karolina Lesiak i prof. Patrycja Stolarska) uczestniczyli w bytomskich targach edukacyjnych, podczas których poznali ofertę uczelni wyższych.

Data dodania: 2018-03-19

Erazmus +

Wspaniały tydzień spędziła grupa uczniów z klas 1a LO, 3a LO, 3cg w szkole partnerskiej w Cloppenburgu. Wizyta odbyła się w ramach programu Erasmus + i była nagrodą za przygotowanie projektu edukacyjnego. Opiekunami grupy były: prof. Ewa Masternak i prof. Elżbieta Dudzińska. 

3.14

W dniu 14.03.2018r. uczniowie klas II i III realizujący biologię i chemię w zakresie rozszerzonym pod opieką prof. Beaty Szulińskiej obchodzili Święto Liczby Pi.

Na zaproszenie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych nasza młodzież z entuzjazmem udała się do Chorzowa, aby wziąć udział w warsztatach odbywających się w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach.

Zajęcia obejmowały następującą tematykę:

· Jak hodować komórki w laboratorium?

· Mikroskopowa obserwacja cytoszkieletu i jego wpływ na kształt komórek.

· Obrazowanie mikro i nanostruktur za pomocą wiązki jonów bizmutu.

· Dyfrakcja rentgenowska.

· Zobaczyć niewidzialne.

· Materiały do zadań specjalnych.

Udział w zajęciach pozwolił poszerzyć wiedzę o kierunkach rozwoju nauki, nowych technologiach i projektowaniu inteligentnych materiałów o zaskakujących właściwościach i zastosowaniach.

Nauki ścisłe są jednak fascynujące!

Maturalne pielgrzymowanie

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 8.03.2018r. klasy maturalne naszego Liceum pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. 
W pięknym otoczeniu zakonu karmelitów bosych Żeromszczacy spędzili kilka godzin ciesząc się wzajemną obecnością.
W czasie spotkania z jednym z zakonników usłyszeli historię powstania i funkcjonowania klasztoru, opowieści o wybitnych zakonnikach.
Uczestniczyli we Mszy Św. w czasie której modlili się o potrzebne dary na czas egzaminów maturalnych, dziękowali za wychowawców i nauczycieli, pamiętali też o własnych rodzinach.
Następnie wspólnie przeszli Drogą Krzyżową, medytując nad losami Miłości na Drodze Krzyżowej.
Zwieńczeniem wyjazdu był wspólny posiłek.

Data dodania: 2018-03-07

Niezłe ziÓłka!

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie ortograficznym "Trzy Pokolenia", w którym wzięło udział ponad sto osób w różnym wieku. Jakub Kamiński (3cg) i Sergiusz Kujawiński (3a LO) otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!

Data dodania: 2018-03-01

Wycieczka naukowa do Planetarium Śląskiego w ChorzowieW dniu 1.03.2018r.  uczniowie klas I A i I B LO pod opieką nauczycieli, Joanny Baran, Justyny Olek i Marii Gutkowskiej, uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych z astronomii w Planetarium Śląskim.
Aparatura projekcyjna umieszczona pod 23 metrową kopułą, stanowiącą ekran sztucznego nieba pozwala odtworzyć wygląd nieba w dowolnym czasie i dowolnym miejscu na Ziemi. Natomiast ruchomy projektor Słońca, Księżyca i planet potrafi pokazać wszelkie zmiany na niebie, a także ciekawe zjawiska zachodzące na Ziemi, w jej otoczeniu. 
Zajęcia obejmowały następujące zagadnienia:
  • Orientacja na sferze niebieskiej,
  • Elementy sfery niebieskiej /równik i południk niebieski, ekliptyka/, 
  • Składniki Układu Słonecznego, 
  • Gwiazdy, Galaktyki, 
  • Odległości we Wszechświecie.
Udział w zajęciach był  uzupełnieniem zagadnień omawianych na lekcjach fizyki z astronomią.

Żeromszczacy dla Rozbarku.

17 lutego 2018 roku 19 uczniów naszej szkoły wspomaganych przez 6 nauczycieli wzięło udział w wolontariacie dla potrzebujących mieszkańców dzielnicy Rozbark w Bytomiu. Uczniowie wraz z nauczycielami oddali swój wolny czas (sobota) posłudze roznoszenia żywnościowych paczek do 38 rodzin mieszkających na terenie parafii, na której położona jest nasza szkoła.

Wielkie dzięki za wielkie serce.

Data dodania: 2018-02-14

Walentynki

Takie urocze Amorki można było spotkać 14 lutego w Żeromie. 

Data dodania: 2018-01-20

TEATRALNIE

Dziś o 5.00 skończyła się Teatralna Próba Nocna, która trwała od wczoraj, od  godz.20.00. Szaleństwo teatralne ogarnęło uczniów i absolwentów. GT Można Już Łowić, TTO - Teatr Tworzeń Ograniczonych i członkowie nowej GT (jeszcze bez nazwy) pod batutą prof. Beaty Marii Ziai, opieką prof. Magdaleny Rogowicz i prof. Krzysztofa Mazura, koncertowo zdali egzamin z wytrwałości, kreatywności i wrażliwości. Tacy ludzie - tylko w Żeromie!

POMAGAMY!

17.01.18 r. nasi uczniowie wzięli udział w akcji charytatywnej (zorganizowanej przez Stowarzyszenie Jasny Promyk Słońca na rzecz chorych dzieci. Najwięcej cegiełek kupiła klasa 3a.

 Dziękujemy!

« 1 2 3 4
...
41 »
Menu