Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Aktualności

Maturalne pielgrzymowanie

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 8.03.2018r. klasy maturalne naszego Liceum pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. 
W pięknym otoczeniu zakonu karmelitów bosych Żeromszczacy spędzili kilka godzin ciesząc się wzajemną obecnością.
W czasie spotkania z jednym z zakonników usłyszeli historię powstania i funkcjonowania klasztoru, opowieści o wybitnych zakonnikach.
Uczestniczyli we Mszy Św. w czasie której modlili się o potrzebne dary na czas egzaminów maturalnych, dziękowali za wychowawców i nauczycieli, pamiętali też o własnych rodzinach.
Następnie wspólnie przeszli Drogą Krzyżową, medytując nad losami Miłości na Drodze Krzyżowej.
Zwieńczeniem wyjazdu był wspólny posiłek.

Data dodania: 2018-03-07

Niezłe ziÓłka!

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie ortograficznym "Trzy Pokolenia", w którym wzięło udział ponad sto osób w różnym wieku. Jakub Kamiński (3cg) i Sergiusz Kujawiński (3a LO) otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!

Data dodania: 2018-03-01

Wycieczka naukowa do Planetarium Śląskiego w ChorzowieW dniu 1.03.2018r.  uczniowie klas I A i I B LO pod opieką nauczycieli, Joanny Baran, Justyny Olek i Marii Gutkowskiej, uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych z astronomii w Planetarium Śląskim.
Aparatura projekcyjna umieszczona pod 23 metrową kopułą, stanowiącą ekran sztucznego nieba pozwala odtworzyć wygląd nieba w dowolnym czasie i dowolnym miejscu na Ziemi. Natomiast ruchomy projektor Słońca, Księżyca i planet potrafi pokazać wszelkie zmiany na niebie, a także ciekawe zjawiska zachodzące na Ziemi, w jej otoczeniu. 
Zajęcia obejmowały następujące zagadnienia:
  • Orientacja na sferze niebieskiej,
  • Elementy sfery niebieskiej /równik i południk niebieski, ekliptyka/, 
  • Składniki Układu Słonecznego, 
  • Gwiazdy, Galaktyki, 
  • Odległości we Wszechświecie.
Udział w zajęciach był  uzupełnieniem zagadnień omawianych na lekcjach fizyki z astronomią.

Żeromszczacy dla Rozbarku.

17 lutego 2018 roku 19 uczniów naszej szkoły wspomaganych przez 6 nauczycieli wzięło udział w wolontariacie dla potrzebujących mieszkańców dzielnicy Rozbark w Bytomiu. Uczniowie wraz z nauczycielami oddali swój wolny czas (sobota) posłudze roznoszenia żywnościowych paczek do 38 rodzin mieszkających na terenie parafii, na której położona jest nasza szkoła.

Wielkie dzięki za wielkie serce.

Data dodania: 2018-02-14

Walentynki

Takie urocze Amorki można było spotkać 14 lutego w Żeromie. 

Data dodania: 2018-01-20

TEATRALNIE

Dziś o 5.00 skończyła się Teatralna Próba Nocna, która trwała od wczoraj, od  godz.20.00. Szaleństwo teatralne ogarnęło uczniów i absolwentów. GT Można Już Łowić, TTO - Teatr Tworzeń Ograniczonych i członkowie nowej GT (jeszcze bez nazwy) pod batutą prof. Beaty Marii Ziai, opieką prof. Magdaleny Rogowicz i prof. Krzysztofa Mazura, koncertowo zdali egzamin z wytrwałości, kreatywności i wrażliwości. Tacy ludzie - tylko w Żeromie!

POMAGAMY!

17.01.18 r. nasi uczniowie wzięli udział w akcji charytatywnej (zorganizowanej przez Stowarzyszenie Jasny Promyk Słońca na rzecz chorych dzieci. Najwięcej cegiełek kupiła klasa 3a.

 Dziękujemy!

WYBORY NAJPIĘKNIEJSZYCH ŻEROMSZCZAKÓW 2018

Wszyscy w Żeromie są piękni, ale niektórzy to już przesadzają. ;) Tydzień trwało głosowanie na kandydatów wytypowanych przez klasy. Walka była zacięta, a kandydatury - znakomite. Ostatecznie korony miss i mistera otrzymali: Marta Jakimko z 1a i Krzysztof Szuliński z 2a. Gratulacje!

Zdjęcia <<

Kandydaci <<

 

SUKCES

Nasz uczeń Kamil Matula (3b) zakwalifikował się do rejonowego etapu XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Szkolny etap konkursu zorganizowała prof. Bogusława Skrzypulec. Gratulacje!

ŻEROMSZCZACY W TEATRZE

15 stycznia uczniowie klas pierwszych zobaczyli spektakl Teatru Korez pt. "Scenariusz dla trzech aktorów"

« 1 2 3 4 5
...
42 »
Menu