Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Aktualności

Data dodania: 2013-01-30

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - wyniki eliminacji

W dniu 30.01.2013 odbyły się eliminacje XI edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie:

Justyna Woźniak – nauczyciel j. angielskiego w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu

Patrycja Przywara – nauczyciel j. niemieckiego w Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu

Ireneusz Herisz  – dyrektor  Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu

Marcin Woroniuk – muzyk, akustyk z MDK nr 1 w Bytomiu

Jarosław Żak – nauczyciel matematyki w II LO oraz muzyki w Ognisku Muzycznym przy Państwowej Szkole Muzycznej w Bytomiu

Celina Nowak-Kilijańska – nauczyciel j. francuskiego oraz opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego w II LO

Oraz Aleksandra Grzegorczyk –  uczennica kl. IIIE

W eliminacjach wzięło udział  23 wykonawców: solistów, duetów i zespołów z gimnazjów oraz ze szkół ponadgimnazjalnych Bytomia, a także przedstawicieli szkół z terenu Radzionkowa oraz Tarnowskich Gór.


Data dodania: 2013-01-28

Wytańczyli złoto!!!

W piątek, 25 stycznia, po raz czwarty Mistrzostwo Polski Pracowników Oświaty w Tańcu Towarzyskim zdobyli profesorowie Aleksandra Dąbrowska - Hok i Krzysztof Mazur. Gratulujemy!

Data dodania: 2013-01-20

Wyjazd narciarski do Kluszkowców 14.01. - 18.01.2013 r.

U Benedykta jak w Big Brother. To zdanie są w stanie zrozumieć jedynie uczestnicy wyjazdu szkoleniowego do Kluszkowców koło Czorsztyna. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, nie zdając sobie sprawy z przygód, które nas czekają. Na miejscu szybko zrozumieliśmy, że odpoczynek nie będzie domeną wyjazdu. Nie tracąc czasu, zaraz po rozpakowaniu walizek ruszyliśmy w stronę stoku. Dzięki wspaniałym instruktorom nauka szła nam wyśmienicie. Trzeba wspomnieć tu, że nauka jazdy na nartach to nie tylko technika, ale przede wszystkim zaufanie do instruktora i przełamanie barier strachu. Codziennie dawaliśmy z siebie wszystko, aby osiągnąć upragniony poziom. Ćwiczyliśmy, ćwiczyliśmy i jeszcze raz ćwiczyliśmy. Największą atrakcją na stoku okazała się przerwa na oscypki z żurawiną i upragnioną ciepłą herbatę, po której uśmiech nie schodził nam z ust ;) Kiedy wieczorem schodziliśmy do pensjonatu w drzwiach witał nas wesoły właściciel. Miał nas na oku dosłownie w każdym momencie zawsze służąc żartem lub pomocą ;) Każdego dnia robiliśmy ogromne postępy. Nie obyło się bez upadków, ale czy właśnie tego nam nie potrzeba, aby wstać i starać się z podwójną siłą? Mając takich opiekunów odpowiedz jest prosta. To było pięć dni pełnych atrakcji. Dla każdego z nas było to zupełnie inne pięć dni. Jedni pokonywali strach przed prędkością, drudzy doskonalili jazdę, a jeszcze inni nawiązywali nowe znajomości (lub odnawiali stare ;)) Łączy nas jedno, wszyscy świetnie się bawili i jestem pewna, że każdy z nas wrócił do domu z nadzieją, że to jeszcze się powtórzy.

Data dodania: 2013-01-11

X-Factor

Dnia 10 i 11 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z przedstawicielami kadry nauczycielskiej mieli przyjemność zasiąść jako publiczność na castingach znanego telewizyjnego show X-Factor. W czwartek gościli tam maturzyści, natomiast w piątek pierwszo- i drugoklasiści. Dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstaje program, który mamy możliwość oglądania w telewizji, co niewątpliwie było bardzo ciekawe i zaskakujące. Nie zabrakło śmiechu, ale również łez wzruszenia podczas występów uczestników. Najciekawsze  jednak okazały się wypowiedzi jury oraz oczywiście możliwość zobaczenia Kuby, Tatiany, Czesława oraz Patrycji na żywo (niektórzy nawet mogli ich dotknąć czy przywitać się!). Wszyscy świetnie się bawili, poza tym mogliśmy pokazać się przed kamerami, co wielu osobom przysporzyło dużo zadowolenia i satysfakcji. Te dni spędzone na castingach należały do naprawdę udanych i na pewno będziemy je mile wspominać. :-)

 Martyna Sałyga, kl. 2 c

Galeria zdjęć >>

Data dodania: 2012-12-22

Żerom nadaje świąteczny rytm!Dnia 21.12.2012 r. w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczniowie Żeroma zaskoczyli oczekiwania wszystkich (nawet organizatorów ;)). Każda klasa przygotowała coś wyjątkowego. Poza śpiewem mogliśmy podziwiać zabawne choreografie i stroje. Zaangażowanie i dowcip okazały się kluczem do spędzenia ostatniego dnia szkoły 2012 r. w przyjaznej atmosferze. W tym dniu nie tylko mogliśmy podziwiać talent uczniów, ale również nauczycieli. Nie od dziś możemy powiedzieć, że Żerom przepełniony jest młodymi artystami. To przecież ŻEROM NADAJE RYTM! (K.Ł)


Data dodania: 2012-12-18

Spotkanie z przedstawicielem Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata

18 grudnia 2012 roku grupa uczennic naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielem Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata.
Spotkanie miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
Misjonarze Sług Ubogich Trzeciego Świata są ruchem podejmującym dzieło pomocy i kształcenie dzieci ubogich i porzuconych, które żyją w Trzecim Świecie.
Dziewczęta mogły zapoznać się z warunkami, celami i dotychczasowymi owocami pracy Misjonarzy na przykładzie ich wspólnoty w Cuzco w Peru.
Oglądając film, ukazujący realia panujące w tej wspólnocie, zobaczyły nie tylko wspaniałą  przyrodę Peru, ale też autentyczną biedę i bezinteresowne  poświęcenie Misjonarzy i całych rodzin z Europy zaangażowanych w pomoc dzieciom.

B. Skrzypulec

Data dodania: 2012-12-06

American Holidays ŻeromszczakówDnia 06.12.2012 odbyła się wycieczka do Krakowa.  Uczniowie klas II oraz III wzięli udział w wykładzie „American Holidays” wygłoszonym przez konsula USA Christophera Ausdenmoore'a w języku angielskim. Następnie wzięli udział w dyskusji i zadawali dużo pytań na różne tematy. Uczniowie mieli okazję zgłębić temat różnego rodzaju świąt w USA oraz dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko konsula, kto może nim zostać, jak wygląda jego życie codzienne i zawodowe. Spotkanie przebiegło w bardzo życzliwej i zabawnej atmosferze. Z pewnością udamy się tam w przyszłym roku. (AD-H)

Data dodania: 2012-11-20

z ostatniej chwili - MaStuMo

Pszczyńskie Centrum Kultury, jako producent festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna!, reprezentowane przez Wojciecha Jakubca, szefa artystycznego festiwalu, oświadcza, że w drodze konkursu odbywającego się w ramach Festiwalu Kultury Absurdalnej ABSURDALIA 2012, uwzględniając regulamin nagrody (załącznik), wybrało jako zwycięzcę, a co za tym idzie,  zobowiązało się do zaproszenia Teatr MaStuMo do udziału w festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna! Festiwal odbywać się będzie w dniach od 30 maja do 2 czerwca 2013 roku.

 

Teatr MaStuMo otrzymał nagrodę specjalną  Absurdaliów 2012 - 1000 zł oraz występ w maju wraz z aktorami Teatralnej Maszyny Pszczyna –  ufundowaną przez Wojciecha Jakubca.Data dodania: 2012-11-17

Taka noc ... zdarza się u nas często!

W nocy 16 na 17 listopada po korytarzach naszego liceum snuły się niespokojne cienie Żeromszczaków.

więcej

Data dodania: 2012-11-15

„Jesteś piękne – mówię życiu”

 Ten fragment tekstu Wisławy Szymborskiej  i wiele innych mogło usłyszeć 22 maniaków poezji (nauczycieli i uczniów, sceptyków i wielbicieli, "przypadkowych bohaterów" i "tych, którzy wiernie czekają").

 Teatr MaStuMo był organizatorem wyjścia  do  BECEKu  na spektakl Teatru Powszechnego w Warszawie „Jesteś piękne – mówię życiu”. Wystąpiły : Joanna Żółkowska, Paulina Holtz i Anna Moskal

Menu