Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Aktualności

Data dodania: 2012-11-13

Mocne strony Żeromszczaków.

Adam Grzybowski (uczeń klasy III b) zajął II miejsce

w Międzyszkolnym Konkursie Poezji,  Prozy i Pieśni Patriotycznej "Polskie drogi do niepodległości" za recytację utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Emigranci”. Organizatorami konkursu byli: IV LO im. Bolesława Chrobrego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ” Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bytomiu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. Gratulujemy i jesteśmy dumni!

Data dodania: 2012-11-11

Żeromszczacy z wizytą w węgierskiej Tacie


W październiku trzy uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bytomiu: Magdalena Sikorska, Magdalena Pudlik i Anna Sam Thu wraz z koordynatorką programu Comenius Ewą Masternak i nauczycielką historii Patrycją Stolarską odwiedziły szkołę w węgierskiej Tacie – czyli Mieście Tysiąca Wód.
 

Data dodania: 2012-11-10

WIEDEŃ - MORAWSKI KRAS - OŁOMUNIEC

Zapraszamy chętnych uczniów na trzydniową wycieczkę szkolną. Ciekawa oferta wyjazdu zagranicznego i zwiedzenia wielu interesujących miejsc i obiektów zabytkowych. Zapisy na wycieczkę oraz dodatkowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.

Zobacz też 'Wycieczki'.

Data dodania: 2012-11-09

Święto Niepodległości

Dziś Żeromszczacy uczcili nadchodzące Święto Niepodległości udziałem w uroczystej akademii zorganizowanej przez klasę IId pod kierownictwem prof. Magdaleny Paśnik. Program artystyczny i wspólne śpiewanie to wspaniała lekcja patriotyzmu.Data dodania: 2012-11-07

Halloween

Żeromszczacy obalili mit strasznego Halloween,

wprowadzając własną koncepcje przebierania się w niekonwencjonalne stroje. W dniu dzisiejszym na szkolnym korytarzu zawitali: lekarz, wiedźma, królik, Joker, więzień, a nawet Samara. Po raz kolejny uczniowie wykazali się kreatywnością, a w niektórych przypadkach nawet szaleństwem. Nie od dziś wiadomo, że potrafimy się bawić, to w końcu ŻEROM NADAJE RYTM!Najwięcej uczniów przebrało się w klasach: I a, I c, III a. Jury samorządu wybrało najciekawsze kreacje. Zwyciężyli: Samara Morgan,czyli Patrycja Przewłoka z klasy III a oraz Joker, czyli Daniel Różański z klasy III a. Nagrodą były bony do popularnego sklepu odzieżowego. Gratulujemy!

Data dodania: 2012-10-26

Pierwsza pomoc

Dnia 24 października odbyło się szkolenie Grona Pedagogicznego w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadziła profesor Justyna Olek. Nauczyciele mieli okazję przypomnieć sobie wiadomości
o omdleniach, zadławieniach, krwotokach i innych sytuacjach, w których niezbędna jest szybka i umiejętna pomoc przedmedyczna. Zwieńczeniem szkolenia były zajęcia praktyczne z użyciem fantomów i ratowaniem "poszkodowanych" nauczycieli.


    
 
 

Data dodania: 2012-10-21

Graffiti

W dniu 03.10.2012 uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych w ramach projektu Bytomski street-art. „Graffiti to nie wandalizm, to sztuka” w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu. Realizacja projektu odbyła się 18-19.10.2012. Uczniowie malowali na ogrodzeniu stadionu GKS Szombierki własne logo swojej szkoły. Cele projektu to: współdziałanie w zakresie sztuki współczesnej, wspieranie sztuki street-artu, promowanie sztuki muralu oraz integrowanie społeczności szkolnej Bytomia. Autorami zaprezentowanej pracy są: Adam Grzybowski z IIIB i Łukasz Radzioch z IA.

Data dodania: 2012-10-15

Dzień Edukacji Narodowej


Wykonanie: Magdalena Tomaszewska - klasa IIIb.

Czytaj więcej w: Samorządowe doniesienia

Data dodania: 2012-10-05

Zajęcia na Politechnice Śląskiej

Dzisiaj Żeromszczacy uczący się matematyki na poziomie rozszerzonym odwiedzili Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej
w Gliwicach. W programie wizyty były ćwiczenia na symulatorach lotów oraz udział w wykładzie.
« 1
...
41 42 43 44
Menu