Galeria

Szybki kontakt
II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom

tel. 32 282 78 57 - liceum
bip
Aktualności

Wizyta w Bytomiu

Od 12 do 16 listopada 2017 r. II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Bytomiu gościło partnerów projektu Edukacja Szkolna – Partnerstwa Strategiczne w ramach programu Erasmus +. W wizycie szkoleniowej uczestniczyło 9 nauczycieli, głównie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ze szkół w Niemczech, Włoszech, Turcji i na Węgrzech.

Głównym celem wizyty było dzielenie się przykładami dobrych praktyk w zakresie nauczania wyżej wymienionych przedmiotów. Goście uczestniczyli w lekcjach, m.in. biologii, fizyki, geografii i matematyki, na których przypatrywali się metodom pracy stosowanym w szkole gospodarzy spotkania.

 Goście mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych eksperymentów wykorzystywanych podczas zajęć edukacyjnych, np. samodzielne wykonanie preparatów mikroskopowych oraz obserwacje mikroskopowe materiału genetycznego podczas lekcji biologii.

Nasi goście wraz z uczniami szkoły wzięli udział w warsztatach z rozpoznawania skał na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz zwiedzili muzeum wydziału, gdzie najbardziej zachwyciła ich bogata kolekcja skał i minerałów. Na zakończenie wzięli udział w grze terenowej ‘geocaching’, w trakcie której poszukiwali ukrytych fanów przy użyciu GPS-u.

Ale wizyta partnerska to nie tylko praca i dyskusje na tematy edukacyjne. W programie znalazł się czas na wycieczki i spotkania z szerszym gronem nauczycieli bytomskiej szkoły. Podczas tych kilku listopadowych dni nasi zagraniczni partnerzy odwiedzili m. in. Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Kraków.

Historię naszego miasta, jego perspektywy oraz prowadzoną współpracę zagraniczną przybliżyła naszym gościom pani Magdalena Bosek z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Nauczyciele naszej szkoły chętnie towarzyszyli swoim zagranicznym partnerom w trakcie realizacji kolejnych punktów programu oraz w czasie wolnym.

Bez wątpienia można powiedzieć, że nasz projekt tworzą ludzie z różnych części Europy, którzy potrafią świetnie współpracować, uczyć się od siebie oraz dobrze się bawić. 

Menu