Pomoc Psychologiczna

W ostatnich dniach nasze życie się zmieniło. Ograniczone życie publiczne, brak kontaktu z najbliższymi, rezygnacja z pasji, niepewność odnośnie pracy i edukacji dzieci. Dla każdego z nas to trudny czas. Szczególnie musimy zadbać o dobrą atmosferę i organizację czasu, tak, by móc się wywiązywać z różnych obowiązków zawodowych i szkolnych, nauczyć się dzielić wspólną przestrzeń i znaleźć w tym wszystkim jeszcze sposób, by uszanować prawo do prywatności i zmienne nastroje każdego z domowników. To ogromne wyzwanie. Dla pocieszenia dodam: wierzę, że to stan przejściowy, który minie. Mimo to, sytuacja która nas dotknęła może wywoływać napięcie i stres. Dlatego warto pamiętać o kilku wskazówkach, by obniżyć poziom lęku:

 

– Zadbaj o dawny rytm dnia rodziny.
– Dawna RUTYNA i dobre słowo da każdemu poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Łatwiej będzie później wrócić do codzienności.
– Unikaj oglądania serwisów informacyjnych częściej niż 2 razy dziennie.
– Nie dopuść, by temat koronawirusa był głównym tematem rozmów w domu.
– Wspólnie spędzany czas? Wskazany! Ale każdy potrzebuje czasem pobyć sam. To nic złego zamknąć się w pokojach, by trochę poprzerywać w samotności. Unikniemy dzięki temu konfliktów między sobą.
– Jeśli to możliwe – łącz się ze znajomymi czy rodziną poprzez videorozmowy.
– Odpowiadaj na pytania córki/syna – nawet dla nastolatka sytuacja jest trudna do zrozumienia, wywołuje w nim lęk i zaburza jego poczucie bezpieczeństwa. Nie pozwól, by źródłem wiedzy był dla niego jedynie Internet.
Mają Państwo problem jak rozmawiać o koronawirusie? Śmiało – proszę pisać i dzielić się swoimi wątpliwościami.
Drodzy Rodzice – jeśli potrzebujecie wsparcia jesteśmy do dyspozycja Państwa i Waszych dzieci w formie on-line, czyli prosimy o kierowanie wiadomości poprzez E-Dziennik.
Przygotowaliśmy dla Państwa sieć kontaktów – gdzie szukać pomocy specjalistycznej mającej na celu wsparcia:
* Pedagog Szkolny adres e-mail: benita.pedagog.2lo@gmail.com lub dziennik elektroniczny

 

 

dyżur pełni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-10.00 17.00-19.00
* Psycholog terenowy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bytomiu mgr Agnieszka Petka pozostaje w

 

kontakcie poprzez dziennik elektroniczny w czasie trwania dyżurów w szkole, czyli we wtorki pomiędzy godziną

 

8.00 a 10.00 oraz w czwartki pomiędzy godziną 11.30 a 14.30.
Zachęcam także do zaglądania na bloga, którego współprowadzę z koleżanką psycholożką mgr Anitą Karaś. Każdy znajdzie coś dla siebie 🙂
* Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bytomiu funkcjonuje w zakresie zdalnej pomocy psychologiczno – pedagogicznej, w szczególności poprzez adres e-mail: porady@ppp.bytom.pl
* Dodatkowo informujemy, że funkcjonuje bezpłatne wsparcie psychologiczne świadczone przez pracowników Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy na rzecz osób potrzebujących wsparcia psychologicznego i porady lekarskiej z powodu epidemii i jej skutków.
Bezpłatne wsparcie psychologiczne online w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego dla personelu medycznego, chorych i ich rodzin, dla osób objętych kwarantanną oraz dla wszystkich przeżywających kryzys psychiczny oferuje Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy.
Grupa wolontariuszy: psychiatrzy, psychologowie i terapeuci wyszli w inicjatywą stworzenia grupy wsparcia dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej w tym trudnym okresie.
Zdalną pomocy można uzyskać od poniedziałku do soboty poprzez połączenia telefoniczne (numery i harmonogram poniżej), Skype’a pod hasłem: wsparcie@centrumpsychiatrii.eu oraz pocztą elektroniczną pod adresem: wsparcie@centrumpsychiatrii.eu
Harmonogram dyżurów:
Poniedziałek godz. 11:00 – 13:00 p. Zuzanna S. (psycholog, psychoterapeuta) tel. kom. 504 566 135;
Wtorek godz. 9:00 – 11:00 p. Małgorzata B. (psycholog, psychoterapeuta) tel. 32 603 85 19 oraz godz. 16:00-18:00 p. dr Ewa R. (psychiatra, internista, psychoterapeuta) tel. 32 603 84 24;
Środa godz. 9:00 – 11:00 p. Małgorzata B. (psycholog, psychoterapeuta) tel. 32 603 8519 oraz godz. 14:00-17:00 p. Katarzyna K. (psycholog, psychoterapeuta) tel. 32 604 84 24;
Czwartek godz. 11:00 – 14:00 p. Agnieszka M. (psycholog, psychoterapeuta) oraz godz. 16:00-18:00 p. dr Ewa R. (psychiatra, internista, psychoterapeuta) tel. 32 603 84 24;
Piątek godz. 11:00 – 14:00 p. Ewa J. (psycholog kliniczny) tel. 32 603 84 24;
Sobota godz. 13:00 – 16:00 p. Agnieszka M. (psycholog, psychoterapeuta) tel. kom. 509 540 582
Mamy nadzieję, że oferowane wsparcie pomoże osobom, które przeżywają silny lęk, ataki paniki, obniżenie nastroju lub kryzys emocjonalny związane z koronawirusem.
Strona Centrum: www.centrumpsychiatrii.eu/aktualnosci.php
Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia niebawem,
Pedagog szkolny mgr Benita Selegrat 
Psycholog terenowy PPP w Bytomiu mgr Agnieszka Petka

 

KONTAKT: II Liceum Ogólnokształcące
ul. Żeromskiego 46
41-902 Bytom
tel. 32 282 78 57
e-mail: sekretariat@2lobytom.pl

MAPA DOJAZDU

Skip to content